Rafał Rafi Pośpiech – Szef projektu

Rafał PośpiechRAFAŁ POŚPIECH częstochowianin, znany w środowisku sportowym jako RAFI to człowiek o niespożytej energii, który w swoim bogatym dorobku zawodowym posiada prowadzenie imprez z mikrofonem w ręku, koordynowanie i organizowanie Turniejów Siatkówki Plażowej o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz kompleksową obsługę firm na płaszczyźnie internetowej i marketingowej. Zdobyte wykształcenie, bogate doświadczenie oraz posiadane predyspozycje osobowe powodują, że Rafał to profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu.

Swoją działalność społecznika rozpoczął w szkole średniej, gdzie był przez dwa lata Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy oraz szefem Federacji Młodzieżowych Rad Miast. W tym samym czasie w 2007 roku Rafał był głównym koordynatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz szefował organizacji sylwestrowej nocy w Częstochowie. Za wkład w organizację XV Orkiestry Świątecznej Pomocy Rafał otrzymał specjalne podziękowanie z rąk Jurka Owsiaka.

Prezenter

W swojej przygodzie z mikrofonem: przeprowadzał wywiady między innymi z Ryszardem Rynkowskim, Wywiad_A GuzikFormacją Nieżywych Schabuff, poprowadził koncert Myslovitz, kilkunastokrotnie uczestniczył  w cyklu imprez Urodziny TESCO. Ponadto za wartościowe w swoim dotychczasowym doświadczeniu wymienił: animacje w krakowskich i warszawskich galeriach handlowych, pokazy mody, konferansjerkę podczas dni wielu polskich gmin, poprowadzenie koncert DE MONO, prowadzenie Pikniku Jurajskiego w Podlesicach, spikerkę imprez sportowych – rangi mistrzostw Polski.  Poczucie humoru, pewność siebie oraz pozytywne usposobienie pozwoliło w przeszłości między innymi namówić do gry na akordeonie Piotra Cyrwusa oraz zagrać w piłkę ręczną i zatańczyć  na scenie zumbę z aktorką Anną Guzik.

Z miłości do siatkówki

Na co dzień Rafał  pełni funkcję sędziego siatkówki halowej z uprawnieniami ORLEN ligi, jednak to siatkówka plażowa jest numerem jeden w jego życiu, o czym świadczy jego wielkie zaangażowanie w sędziowanie, organizowanie turniejów oraz rozwój dyscypliny w kraju. W swojej Plaża Opendotychczasowej pracy podczas turniejów międzynarodowych w Polsce pełni obowiązki Dyrektora działu BVIS (Beach Volleyball Information System) – odpowiedzialnego za logistykę turnieju, system rozgrywek oraz nominacje sędziowskie. Od wielu lat jest „skazany na pożarcie” VIP-ów – z przymrużeniem oka sędziując mecze pomiędzy zainteresowanymi na wielkich siatkarskich widowiskach. Po raz pierwszy w historii światowej siatkówki, był  arbitrem spotkania  rozgrywanego na boisku do siatkówki plażowej stworzonego na środku jeziora Szeląg Wielki na Mazurach, które miało miejsce podczas rozgrywanych w 2013 roku w Starych Jabłonkach Mistrzostw Świata.

Oprócz już wymienionych imprez Rafał miał przyjemność prowadzić razem z pilotem rajdowym Maciejem Wisławskim imprezę Extremizer Moto Show oraz Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Grupy Azoty Tarnów z udziałem Chemika Police, Atomu Trefl Sopot, Vakifbank Istanbuł i Allianz MTV Stuttgart 1843. W 2013 oraz 2014 roku prowadził prezentację drużyny klubu sportowego Effector Kielce występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkówki w kraju. W  2014 roku Rafał rozpoczął współpracę  z telewizją TVP pełniąc funkcję komentatora  podczas turnieju siatkówki plażowej z cyklu PLAŻA OPEN w Pile, a podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Krakowie odpowiedzialny był oprócz spikerki za IIM_ZUmba_2koordynację działań z tv POLSAT.

Rafał to nie tylko tytan pracy ale i człowiek o wielkim sercu. Na przestrzeni ostatnich lat wraz z ZUMBA team Częstochowa zorganizował kilka maratonów zumbowych, z których dochód zbierany był na rzecz hospicjum oraz Julii Janik chorej na nowotwór złośliwy tkanek miękkich i kości.

Działania Rafała zostały dostrzeżone i nagrodzone:

2002 Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy –  dla animatora sportu i rekreacji za szczególny wkład w rozwój i upowszechnianie kultury fizycznej na terenie miasta Częstochowy
2013 Nagroda z rąk Prezydenta FIVB- Ary S. Graca i Mirosława Przedpełskiego– za największy wkład w rozwój turniejów siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Mocne strony: ORGANIZACJA i KOORDYNACJA PRAC, PRACA, WSPÓŁPRACA MEDIALNA, MARKETING, PREZENTER – KONFERANSJER

 

Strona internetowa:  www.rafalpospiech.pl

 

Doświadczenie zawodowe BVIS – Dyrektor BIURA BVIS – zawody międzynarodowe

2008 – SWATCH-FIVB World Tour Mazury Open

2009  – SWATCH-FIVB World Tour Mysłowice Open

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Open – Stare Jabłonki

2010 – SWATCH-FIVB World Tour Mysłowice Open

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

2011 – SWATCH-FIVB World Tour Mysłowice Open

Cev Polish Masters European Championship

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

2012-  SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

SWATCH-FIVB World Tour Mysłowice Open

2013 – World Championships w Stare Jabłonki

U23 World Championship Mysłowice

2014 – U23 World Championship Mysłowice

FIVB World Tour Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam

Doświadczenie w organizacji imprez:

2015-2016-2017 – Dyrektor Turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam OLSZTYN
2016 – Logistyka Turnieju Kinder+Sport Częstochowa
2017 – Logistyka Turnieju Kinder+Sport Zabrze
2017 – Logistyka i scenariusz Ślaskiej Gali Siatkówki – Katowice 2017 – odpowiedzialny za scenariusz, prowadzenie imprezy
2012-2017 –  Organizator Siatkarskich Andrzejek w Częstochowie – logistyka imprezy i prowadzenie

Doświadczenie jako Arbiter Siatkówki Plażowej na zawodach Międzynarodowych:

2006 – SWATCH-FIVB World Tour Otera Open Kristiansand, Norway  – Sekretarz

SWATCH FIVB U21 World Championships  – 1st, 2nd Referee

2007 – SWATCH FIVB World Tour Mazury Open – Assistant Referee Managera

2008 -SWATCH FIVB World Tour Myslowice Open  – 1st, 2nd Referee

Doświadczenie jako działacz Siatkówki:

2013 – Wiceprzewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS – odpowiedzialny za sprawy sędziów siatkówki plażowej w Polsce

Członek Wydziału Sędziowskiego Śląskiego Związku Piłki Siatkowej

Członek Wydziału Siatkówki Plażowej ŚZPS

2015 – Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej PZPS