Paulina Boś

Paulina BośPAULINA BOŚ jako najmłodsza z naszego zespołu wyróżnia się swoimi zdolnościami organizatorskimi oraz wiedzą z dziedziny zarządzania i marketingu. Paulina jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego gdzie ukończyła studia magisterskie z  Zarządzania w Sporcie oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, na którym zdobyła dyplom licencjata z Administracji oraz tytuł magistra z Zarządzania. Od kilku lat dzięki swej wielkiej pasji do sportu i siatkówki oraz determinacji Paulina zdobywa swe doświadczenie w organizacji imprez sportowych.

Zawodniczka, sędzia, organizator

Początkowo jako zawodniczka, później, sędzia i organizator Paulina miała szansę uczyć się od najlepszych w kraju oraz zagranicą. W ramach swego zaangażowania w organizację wydarzeń siatkarskich Paulina brała udział w turniejach finałowych Pucharu Polski oraz World Grand Prix, które odbyły się w Kielcach, gdzie odpowiedzialna była za kwestie techniczne. Kolejnym ważnym etapem jest praca społeczna na rzecz Wydziału Sędziowskiego Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, którego od 2012 roku jest sekretarzem. W zakresie zadań wykonywanych przez Paulinę jako Sekretarza WS ŚZPS jest: zarządzanie obiegiem dokumentów tworzonych przez Wydział Sędziowski ŚZPS, dystrybuowanie informacji oraz podjętych decyzji przez Wydział Sędziowski do zainteresowanych stron, zbieranie sprawozdań z prac poszczególnych komisji oraz tworzenie sprawozdań, pism, wniosków do Zarządu ŚZPS. Ponadto innym ważnym doświadczeniem jest organizacja Kursokonferencji Sędziów przed sezonem siatkówki halowej i plażowej oraz tworzenie Handbooka siatkówki plażowej 2015 – dokumentu który reguluje zawody siatkówki plażowej odbywające się w Polsce.

Czynne działania w kierunku rozwoju siatkówki w województwie odzwierciedlają się w powierzeniu koordynacji P_Bośrozgrywek akademickich, III Ligi Kobiet oraz administrowaniu strony związkowej (2012-). Nabyte umiejętności pozwalały na podejmowanie coraz bardziej odpowiedzialnych zadań takich jak koordynacja sprzedaży biletów na Ligę Światową w 2013 i 2014 roku oraz na Mistrzostwa Świata, które w 2014 roku odbyły się w sześciu polskich  miastach. Podczas wspomnianych Mistrzostw Globu pełniła funkcję koordynatora kierowców w trakcie trwania II i III fazy rozgrywanych w Łodzi. Paulina od 2013 roku jest również protokolantem elektronicznym z ramienia Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, a w sezonie 2014/2015 odpowiedzialna jest za nominacje protokolantów elektronicznych na mecze PLUS Ligi, ORLEN Ligi, Młodej Ligi oraz Młodej Ligi Kobiet. Spośród najważniejszych zawodów podczas których Paulina obsługiwała protokół elektroniczny można wymienić finał Pucharu Polski Kobiet 2014, mecze Memoriału Wagnera w Krakowie 2014, finał Pucharu Polski Mężczyzn 2015 oraz mecze ligowe PLUS, ORLEN i Młodej Ligi.

Niebywale wielką pasją obok siatkówki sensu stricte jest jej sędziowanie, które pozwoliło nabyć wiele cennych umiejętności jak – działanie pod presją  czy konsekwencja. Paulina dotychczas Memoriałmiała zaszczyt prowadzić takie spotkania jak towarzyskie mecze Reprezentacji Polski Juniorów z drużyną grającą na co dzień w siatkarskiej ekstraklasie Effectorem Kielce, mecze podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale czy finałowe spotkania w Turnieju Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn. Jako sędzia siatkówki plażowej Paulina regularnie uczestniczy w ramach wolontariatu w Turniejach Międzynarodowych z cyklu World Tour odbywających się w Starych Jabłonkach oraz w Mysłowicach, a w 2013 roku sędziowała XVI Światowe Igrzyska Polonijne, które miał miejsce w Kielcach. W marcu 2015 roku Paulina miała szansę sędziować historyczny w Polsce pierwszy oficjalny turniej siatkówki plażowej na śniegu. Maj 2015 przyniósł podniesienie uprawnień sędziowskich zarówno w siatkówce halowej jak i plażowej. Dzięki pozytywnemu ukończeniu kursu na sędziego szczebla centralnego Paulina od sezonu 2015/2016 będzie prowadziła zawody II ligi. Natomiast awans sędziowski w siatkówce plażowej odzwierciedli się możliwością prowadzenia zawodów seniorskich kobiet. W 2016 roku Paulina ponownie była w zespole redagującym Handbook siatkówki plażowej. Podczas turnieju FIVB BEACH VOLLEYBALL 2016 odpowiedzialna była za zakwaterowanie wszystkich uczestników turnieju, a w lipcu 2016 roku pełniła rolę koordynatora hali podczas turnieju Kinder+Sport Częstochowa 2016.

Mimo młodego wieku śmiało można powiedzieć, że odwaga, ciekawość świata, determinacja, ambicja oraz elastyczność pozwoliły dotychczas na realizację wielu podjętych celów, co jest niezwykle istotne w branży organizacji imprez, eventów oraz wydarzeń sportowych.

MOCNE STRONY: UMIEJĘTNOŚĆ PRACY POD PRESJĄ CZASU, KREATYWNOŚĆ, MARKETING, SPORZĄDZANIE DOKUMENTÓW ORAZ SPRAWOZDAŃ, SOCIAL MEDIA.

Uczestnictwo w Imprezach Siatkarskich o randze Ogólnopolskiej i Międzynarodowej:

2007, 2009Puchar Polski, zadania z zakresu kwestii technicznych i organizacyjnych

2009World Grand Prix Kobiet, zadania z zakresu kwestii technicznych i organizacyjnych

2011 Swatch World Tour Mysłowice Open, Mysłowice – sędzia liniowy

CEV European Championship Polish Masters, Niechorze – sędzia liniowy

2012 FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Silesia Open, Mysłowice – sekretarz

FIVB Beach Volleyball Swatch World Tour Mazury Orlen Grand Slam, Stare Jabłonki –  sekretarz

2013 – XVI Światowe Igrzyska Polonijne – Sędzia I i II

2014FIVB Beach Volleyball U23 World Championships, Mysłowice – sekretarz

FIVB Beach Volleyball World Tour SK – Bank Mazury Grand Slam, Stare Jabłonki –    sekretarz