Olga Nowakowska


foto_ONOLGA SYROPIATKO
od 2000 roku związana jest z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, gdzie na przestrzeni ostatnich lat zdobywała cenne umiejętności w dziedzinie księgowości, organizacji imprez oraz sporządzania dokumentacji.

Pierwsze trzy lata pracy spędzone w księgowości to niesamowity bagaż doświadczeń. W tym czasie Olga zajmowała się likwidaturą dokumentów, kasą oraz rozliczeniami dotacji.  Z czasem gdy zauważono jej zaangażowanie i umiejętność organizacji pracy jak również chęć poszerzania wiedzy o nowe zakresy została przeniesiona do pomocy przy organizacji imprez siatkówki halowej tj. Ligi Światowej oraz do organizacji i protokołowania posiedzeń Zarządu.

Rozwój Siatkówki Plażowej w Polsce spowodował, iż po 2 latach Olga rozpoczęła pracę w Dziale Siatkówki Plażowej. Zmiana stanowiska, a z nim nowe obowiązki dały jej możliwość dalszego rozwoju, zdobycia nowych dośwOlga_nowakowskaiadczeń, podróżowania i poznawania ludzi, ale przede wszystkim zaangażowania w organizację imprez sportowych w sensie stricte. Profesjonalizm oraz posiadane predyspozycje sprawiły, iż dwa lata później doceniono pracę wykonywaną przez Olgę oraz awansowano ją na Kierownika Działu Siatkówki Plażowej. Od tej pory jest ona odpowiedzialna za popularną „plażówkę” na terenie całej Polski, posiadając również status członka Komisji Siatkówki Plażowej FIVB. W ostatnich latach organizowała imprezy z cyklu World Tour w Starych Jabłonkach oraz  w Mysłowicach. Brała udział w organizacji pierwszych imprez o randze międzynarodowej w Siatkówce Plażowej w Polsce jak również imprez o najwyższej randze takich jak Mistrzostwa Świata Seniorów i Seniorek w 2013 roku oraz cyklicznych młodzieżowych mistrzostw świata w Mysłowicach.  Olga podkreśla, że wykonywana praca oraz towarzyszące jej podróże pozwalają na rozwój osobisty,  a co za tym idzie poszerzanie swoich umiejętności oraz możliwość uczenia innych.

Magda_OlgaMimo niezaprzeczalnego faktu, iż siatkówka plażowa jest numerem jeden w życiu prywatnym i zawodowym Olgi to siatkówka halowa nie pozostała jej obojętna. Przez kilka lat pełniła funkcję Dyrektora Finansowego Ligi Światowej, a do dnia dzisiejszego jest również Delegatem Technicznym CEV podczas meczów pucharowych w Polsce i zagranicą.

Świadomość istoty rozwoju umysłowego oraz poszerzania horyzontów sprawiła, że Olga równolegle ukończyła dwu letnią Szkołę Policealną Stenotypii i Języków Obcych, zdała Międzynarodowy Egzamin języka Angielskiego zdobywając Certificate in Advanced English oraz zdobyła tytuł magistra z zakresu marketingu.

Mocne Strony: NADZÓR ORAZ TWORZENIE DOKUMENTACJI, REGULAMINÓW, UMÓW, KSIĘGOWOŚĆ, ROZLICZENIA, MARKETING

 

Doświadczenie w organizacji imprez siatkarskich:

2003 – Under 23 European Beach Volleyball Championships – Stare Jabłonki

2004 – FIVB Mazury Open

Under 23 European Beach Volleyball Championship

2005 – Under 23 European Beach Volleyball Championship

FIVB Mazury Open

2006 – SWATCH FIVB U 21 World Championships

FIVB Mazury Open

2007 – SWATCH FIVB U 19 World Championships

FIVB GE Money Bank Warsaw Open

FIVB Mazury Open

2008 – SWATCH FIVB World Tour  Mysłowice Open

FIVB GE Money Bank Mazury Open

2009 – SWATCH FIVB World Tour 09 Mysłowice Open

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Open – Stare Jabłonki

2010 – SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

2011 – SWATCH FIVB World Tour Mysłowice Open

CEV Polish Masters European Championship – Niechorze

SWATCH-FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam

2012 – SWATCH FIVB World Tour Silesia Open

FIVB Mazury Orlen Grand Slam

2013 – FIVB World Championships U-23 – Mysłowice

World Championships – Stare Jabłonki

2014 – FIVB World Championships U-23 – Mysłowice

2015-2016-2017 – Dyrektor Biura Zawodów FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam OLSZTYN