Agata Stychno

Agata Stychno

AGATA STYCHNO z zawodu jest nauczycielką, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Siatkówka to jej wielka pasja i największe uzależnienie, z którym związana jest od urodzenia,  a zawodowo od 2009r. Wcześniej współpracowała jako redaktor ze Strefą Siatkówki, gdzie nabierała doświadczenia w dziennikarskim fachu.

 

Media Relations

W 2009 roku rozpoczęła się jej przygoda z siatkówką plażową, kiedy to po raz pierwszy powierzono jej funkcję Dyrektora Prasowego podczas World Touru. Turniej Mysłowice Open był jej debiutem w prowadzeniu biura prasowego, konferencji prasowych i współpracy z FIVB. Debiut okazał się udany, bo swoją współpracę ze śląskim miastem kontynuowała w latach 2010, 2011 i 2012 podczas turniejów z cyklu World Tour, mając okazję uczyćAgata Stychno_MS się i nabierać doświadczenia pod okiem wielu delegatów prasowych Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. 2013 rok był dla Mysłowic kolejnym przełomem, w którym również brała udział jako Dyrektor Prasowy- po raz pierwszy w historii zorganizowano tam Mistrzostwa Świata do lat 23. Impreza zapisała się w historii polskiej siatkówki plażowej złotymi zgłoskami dzięki wygranej Polaków i Mistrzostwa Świata U23 w 2014 roku ponownie odbyły się w Mysłowicach. Złoto znów przypadło w udziale Polakom, a funkcja Dyrektora Prasowego Agacie.

W 2011 roku była Dyrektorem Prasowym turnieju rozgrywanego w ramach mistrzostw Europy w siatkówce plażowej- Polish Masters w Niechorzu.

Jednak doświadczenie zawodowe Agaty to nie tylko siatkówka plażowa. W 2009 roku pełniła rolę asystentki oficera prasowego podczas mistrzostw Europy kobiet. Do jej głównych zadań należało sporządzanie relacji z meczów na oficjalną stronę CEV oraz tłumaczenie konferencji prasowych.

2010 rok przyniósł jej możliwość współpracy z Europejską Konfederacją Siatkówki w ramach rozgrywek klubowych- była team managerem MKS-u Dąbrowa Górnicza podczas rozgrywek Ligi Mistrzyń. Rok później kontynuowała współpracę z MKS-em w ramach rozgrywek Pucharu CEV, tłumacząc pomeczowe konferencje prasowe.

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn

Agata Stychno_MŚNajwiększym wyzwaniem w jej dotychczasowym życiu zawodowym był rok 2014, kiedy oprócz Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej U23, pracowała przy organizacji Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w katowickim Spodku. Do jej obowiązków należało pisanie relacji z meczów w języku angielskim na oficjalną stronę internetową FIVB oraz oficjalną stronę Mistrzostw, a także tłumaczenie na żywo konferencji prasowych: zarówno tych oficjalnych, przed każdą rundą Mistrzostw, jak i pomeczowych.

W 2012 roku praca i zaangażowanie Agaty docenione zostały przez władze Międzynarodowej Federacji Siatkówki, które zaprosiły ją do udziału w seminarium prasowym organizowanym w Lozannie przez FIVB. Miała więc okazję uczestniczyć w ustaleniach wszelkich kwestii obsługi medialnej turniejów w bardzo ważnym – bo olimpijskim- sezonie.

Prywatnie uwielbia czytać, nie wyobraża sobie życia bez sportu, muzyki i pozytywnych ludzi dookoła. Konsekwentna, uparta, żyje (z) pasją.

MOCNE STRONY: JĘZYKI OBCE, OBSŁUGA MEDIALNA TURNIEJÓW: PROCES AKREDYTACYJNY, ORGANIZACJA PRACY BIURA PRASOWEGO, TWORZENIE MATERIAŁÓW PRASOWYCH, PROWADZENIE ORAZ TŁUMACZENIE KONFERENCJI PRASOWYCH

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE W ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH:

2009- World Tour Mysłowice Open, Dyrektor Prasowy

2009- Memoriał im. W. Pytlasińskiego (zapasy), tłumacz

2009- Mistrzostwa Europy w Siatkówce Kobiet, asystentka oficera prasowego, tłumacz

2010- Liga Mistrzyń, team manager MKS Dąbrowa Górnicza

2010- Swatch FIVB World Tour Mysłowice Open, Dyrektor Prasowy

2011- Polish Masters (turniej mistrzostw Europy w siatkówce plażowej), Dyrektor Prasowy

2011- Swatch FIVB World Tour Mysłowice Open, Dyrektor Prasowy

2012- Swatch FIVB Silesia Open, Dyrektor Prasowy

2013, 2014- Mistrzostwa Świata U23 w Siatkówce Plażowej, Dyrektor Prasowy

2014- Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn, praca w biurze prasowym, tłumacz

2015- FIVB Beach Volleyball Grand Slam Olsztyn 2015- Puchar Świata w Siatkówce Plażowej: oficer prasowy, tłumacz

2016- IIHF Ice Hokey World Championship Division I A, Katowice- Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji I A: oficer prasowy/tłumacz

2016- FIVB Beach Volleyball Grand Slam Olsztyn 2016- Puchar Świata w Siatkówce Plażowej, stanowisko: press director/dyrektor prasowy

2017- Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej oraz Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Oldboyów

2017- Dyrektor prasowy 2017- Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn Polska

2017- Asystentka oficera prasowego

2017- Gala Śląskiej Siatkówki- prowadząca, konferansjer

2017- VI Memoriał Agaty Mróz Olszewskiej- konferansjer, spiker sportowy

2017- FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn- oficer prasowy

2017- Do teraz- Śląski Związek Piłki Siatkowej- oficer prasowy

2018- Kampas Sport Business Cup mistrzostwa firm w slalomie równoległym- dyrektor prasowy